SEO (optimalizace pro vyhledávače) znamená optimalizaci webových stránek pro vyhledávač Google. Při optimalizaci webu pro Google byste samozřejmě měli vzít v úvahu také uživatele webu. SEO aktivity jsou součástí aktivit přímo souvisejících s webovou stránkou – nazývají se On-page activities (optimalizace). Mezi nejdůležitější optimalizační faktory patří:

 

  • klíčová slova ve značkách (tazích),
  • umisťování klíčových slov do textů, které jsou na webu,
  • výběr optimálních hlaviček (h1, h2, h3),
  • vhodné interní propojení na webe,
  • optimalizace meta tagů, popisů a altů,
  • optimalizace doby načítání stránek.

 

Positioning (link building) webových stránek ve vyhledávači Google je sada akcí, které by webmaster nebo agentura měla provést, aby se zvýšila viditelnost stránek na Googlu. Positioning je zaměřený na tzv. Off-page aktivity, tj. na vytváření odkazů na umístěné webové stránky. Kvalita a počet těchto odkazů přímo ovlivňuje viditelnost webu na Googlu, což je nejdůležitější faktor hodnocení algoritmu Google.

 

Doporučujeme vám číst dál!

SEO
Jak na optimalizaci webových stránek pro vyhledávače?

Pokud se chcete prosadit na internetu, bude jedním z vašich základních úkolů pracovat na vyšším umístění vašich stránek ve výsledcích vyhledávání. Počet uživatelů internetu v České republice každoročně stoupá, stejně jako stoupá podíl vyhledávače Google na českém trhu, který momentálně činí přes 80%. Již tento fakt vypovídá tom, že pokud podnikáte a chcete se na internetu zviditelnit, je důležité, aby uživatelé snadno a rychle vaše stránky našli mezi výsledky vyhledávání. Tímto začínáme seriál článků o optimalizaci webových stránek pro začátečníky a také pro čtenáře, kteří se chtějí věnovat sami.

Jak zvolit ta nejlepší klíčová slova pro optimalizaci webových stránek?

Jedním z hlavních faktorů, které rozhodují o úspěšnosti SEO aktivit, je strategická analýza klíčových slov. Pokud ji vynecháte a pustíte se rovnou do optimalizace stránek, brzy zjistíte, že něco nehraje: přestože se ve výsledcích vyhledávání pro určité klíčové slovo zobrazujete na poměrně vysok pozici, nepřináší vám to žádné hmatatelné výhody.

Začněte vydělávat peníze ještě dnes.
Zaregistrujte se zdarma